Apie slapukus šiame tinklalapyje - Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad jums būtų patogiau joje naršyti. Jei ir toliau naudositės šia svetaine ir nekeisite slapukų nuostatų, manysime, kad sutinkate su mūsų slapukų naudojimo nuostatomis. Jei reikia daugiau informacijos ar norite keisti slapukų nuostatas, susipažinkite su slapukų naudojimo politika.

Kompiuteriai

Visi stacionarūs kompiuteriai

Sunku išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Plačiau

Sunku išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Plačiau

Procesorius CPU

Renkantis kompiuterį, svarbu atkreipti dėmesį į vieną pagrindinių bet kokio kompiuterio dalių – procesorių. Tai tokia kompiuterio dalis, kuri paprastai negenda, nebent yra mechaniškai sugadinama. Negana to, nuo jos priklauso Jūsų kompiuterio sparta ir našumas.

Procesorius paprastai būna sudarytas iš branduolių. Jų kiekis gali svyruoti nuo 2 iki 16. Didesnis branduolių skaičius padeda kompiuteriui vienu metu susidoroti su keliomis užduotimis.  Paprastai, kuo daugiau branduolių, tuo galingesnis kompiuteris, tačiau, tai nėra taisyklė. Kiek greitai veiks Jūsų įsigytas kompiuteris priklauso ir nuo procesoriaus greičio (dažnio), jo tipo ir kartos ("karta" šiuo atveju reiškia ne naują architektūrą, bet didesnius technologinius patobulinimus). Procesoriaus greitis gali svyruoti nuo 1.0GHz iki 4.0GHz. Populiariausi procesorių gamintojai yra „AMD“ ir „Intel“. „Intel“ procesoriai pasižymi geresniais veikimo parametrais, tačiau „AMD“ –pirmauja pagal našumo ir energijos sąnaudų santykį. Procesorių reikėtų rinktis pagal būsimą kompiuterio panaudojimą, pvz. „Intel“ siūlo kelių tipų procesorius:

  • Celeron – šie procesoriai nėra labai galingi, tačiau planuojantiems dirbti namuose ir naudotis pagrindinėmis programomis (Skype, Microsoft Office, internetu, žaisti nesudėtingus žaidimus) jo turėtų pakakti.
  • Pentium – šis procesorius tiks darbui su intensyviomis skaičiavimo programomis, apdoroti dideles duomenų bazes ir žaisti žaidimus. Šį procesorių turintys kompiuteriai nėra labai galingi, bet namų ir darbo aplinkoje, tiks puikiai.
  • Core i3 – šiuos procesorius turintys stacionarūs kompiuteriai skirti žaisti ne itin aukštos grafikos žaidimus, ir puikiai tiks darbui.
  • Core i5 – tai procesoriai kuriuos sudaro 2 arba 4 branduoliai ir yra skirtas vidutinės klasės vartotojui. Jis puikiai tiks darbui ofise, o veiklai namuose jo tikrai užteks. Taip pat, jis susidoros su nesudėtingos grafikos programomis bei žaidimais.
  • Core i7 – tai galingi procesoriai pasižymintys sparta aukštos kokybės grafikoje bei žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Jie puikiai tiks dirbantiems su dizaino programomis, vaizdo montažu, brėžiniais ir didelėmis duomenų bazėmis.

Kadangi procesorius yra viena pagrindinių kompiuterio dalių, jo kaina sudaro apie 20 - 40proc kompiuterio sumos, tad renkantis gerai apgalvokite kokiems tikslams jis Jums reikalingas.

Skaityti mažiau <<

Rinktis stacionarų kompiuterį pagal gamintoją

Rinktis stacionarų kompiuterį pagal procesorių

Rinktis stacionarų kompiuterį pagal operatyvią atmintį

Rinktis pagal operacinę sistemą

Į viršų